For the Foxes – Running Back To You


One of the best things of being back at home for a few days, besides the family and the food of course, is that I can borrow clothes form my sister and mom. I used to do it quite a lot, when I was still living at home, but now, when my own wardrobe doesn’t provide that much excitement, I’m still stuck with it. Today my little sis let me wear her cute fox sweater, which I’ve been jealous of for so long! It’s also so soft and warm, so when we go ice-skating later today, it’ll be the perfect layer to keep me warm. 
Next week, I’m going to Dublin with my two best friends, kind of to celebrate the end of our first semester at university and do everything touristy, so if you have any good tips about sightseeing/eating/everything to do in Dublin, I’m all ears!
Olen umbes nädala kodus ja lisaks perekonna nägemisele ja heale söögile on suureks boonuseks ka see, et saan õe ja ema riideid laenata. Kui kodus elasin, tegin seda päris tihti, aga nüüd, kui minu riidekapp ei suuda piisavalt põnevust pakkuda, pean sellega ikka leppima. Täna lubas väike õde mul enda kadedusttekitavalt armsat rebasega kampsunit kanda. See on nii mõnusalt pehme ja soe ka, et kui me õhtupoole perega uisutama läheme, on mul sellega kindlasti soe.
Järgmisel nädalal lähen oma parimate sõpsidega Dublinisse reisile, omamoodi nagu esimese semestri lõppu tähistama. Plaanime olla nii suured turistid, kui võimalik, seega, kui teil on mingeid vihjeid või ettepanekuid selle kohta, kus käia, mida teha või kus süüa, siis olen üks suur kõrv!

skirt- an h&m dress
shirt- ralph lauren
boots- tamaris
pictures taken with Nikon 1.

3 thoughts on “For the foxes

Comments are closed.