Your Guide To All the Vintage In Tartu

Categories Travel
second-hand-vintage-shopping-tartu

I remember my first time at a secodn hand shop – one of my school friends took me to a shop she’d been to with her mom and we killed some time before her dance lesson. As a result, I bought a slightly cropped red-and-white roll neck jumper, which seemed to be the coolest thing ever, consider I was about 12 and had just spent a considerable amount of my pocket money on something that was my very own. That friend showed me loads more, once the group of us even took a trip to Tartu for some thorough second-hand hunting and took bags full to the brim with newfound goodies back to Tallinn, little fashionistas as we were.

Vintage stores have been a source for wardrobe updates at every age – summers at the countryside when I needed material for yet another DIY project, discovering the “foreign” selection living in The Netherlands and of course the legendary vintage shops in Tartu which need a proper full day of shopping to get through them all. Since I often pop by my favourites on my way home from work and of course, now I do it more for the enviromentally friendly side of vintage, not only for the joy of having something completely my own, I decided to put together a master list of my favourite second hand and vintage shops, should you be in Tartu and looking for some fun shopping.

Mäletan oma esimest kaltsukaskäiku – mu koolisõbranna Carolin viis mind pärast kooli Tallinna Mustamäe tee Humanasse. Tegime enne tema trenni aega parajaks ja ma väljusin poest ühe enda arvates megatuusa punase-valgekirju lõngaga kootud kõrge kaelusega kampsuniga, mis maksis võib-olla 20 krooni. Mulle tundus, et ma olin kulutanud päris suure jupi oma taskurahast, aga mul oli oi-kui-uhke tunne, et olin ise endale midagi ägedat ostnud. Caroliniga avastasin teisigi kaltsukaid, ükskord tegime sõbrannadega isegi väljasõidu Tartusse (kui veel vanad rongid olid!), käisime mööda kaltsukaid ja pärast viisime punnis kottidega oma uhked uued ostud Tallinnasse, väikesed fashionistad nagu me põhikoolis olime.

Kaltsukad on mind riidekapi täiendamiseks köitnud vast igal eluetapil – suviti maal mõne järjekordse DIY projekti jaoks materjali otsides, Hollandis “välismaa” valikut avastades ning muidugi legendaarsed Tartu kaltsukad, mille läbikäimiseks kulub üks korralik pikk šoppamispäev (kuigi ma olen suhteliselt kindel, et iga Eesti väiksemat linna võib nimetada “kaltsukapealinnaks”). Kuna praegugi viib kodutee mind tihti nii mõndagi second-hand poodi ja ahvatleva päris oma asja ostmise võlu kõrvale on lisandunud ka kaltsukate vast tänuväärseim keskkonnasõbralik aspekt, siis mõtlesingi teile tutvustada oma lemmikuid Tartus – juhuks kui teil veel on vaja veel mõnd põhjust, miks sõit Lõuna-Eestisse ette võtta.

Päris mitmed Tartu kaltsukad on tegelikult hoopis komisjonimüügipoed – Tallinnas ja kõikides väikelinnades on ikka sellised, kus on mingid välismaalt odavalt ostetud kasutatud riided või täitsa annetatud asjad.  Annelinna suurtes angaarides peidavad end sajad müügiboksid, kuhu sekka on sattunud Guessi või Tommy vanade kollektsioonide asju, Võru Varblases ja Meccas on pigem reisidelt kaasa toodud riided, korralik valik vintaaži ja üksikud kvaliteetsed disainerasjad (paar kuud tagasi ostsin näiteks Pringle of Scotlandi täissiidist kleidi!). Võru Varblasest on pärit ka mu selle suve lemmikkott ja ühed päris tuusad teksad, nii et igaks juhuks astun sealt ikka tihemini läbi.

Muidugi on Tartus ka vana hea Uuskasutuskeskus. See on küll selline pood, kuhu peaks igas linnas sisse astuma, kasvõi nende toreda nõude ja mööbli valiku pärast. Ükskord nägin seal imeilusat roosast plüüsist tugitooli, mille pärast läks juba Instas kõvaks rebimiseks ja oi, kuidas ma soovisin, et mul oleks kodus ühe diivani jaoks ruumi. Sõbralt Sõbrale on teine selline kaltsukas, mis on õige mitmes linnas (olen kuulnud, et Viljandi oma on eriti viljakas) ja kus on tore aeg-ajalt ikka sirvimas käia.

tartu-kaltsukad-second-hand-2

Komisjonipoed/kirbukad:

Võru Varblane
Võru 4/6

Mecca
Vabaduse puiestee 2

Sarapuu kirbukas
Sarapuu 1

XXL kirbukas
Anne 63a

Kalda tee kirbukas
Kalda tee 32

 
 
 

tartu-kaltsukad-second-hand-2

 
 
 
 

Kaltsukad:

Uuskasutuskeskus
Riia 11

Humana
Kompanii 1c / Kuperjanovi 20

Sõbralt sõbrale
Sõbra 58 / Võru 77

Keldri kaltsukas
Poe 6

 
 
 
 
 

humana-uue-kauba-paevad

tartu-kaltsukad-second-hand-2

tartu-kaltsukad-second-hand-2

tartu-kaltsukad-second-hand-2

tartu-kaltsukad-second-hand-2

tartu-kaltsukad-second-hand-2

tartu-kaltsukad-second-hand-2

tartu-kaltsukad-second-hand-2

tartu-kaltsukad-second-hand-2

4 thoughts on “Your Guide To All the Vintage In Tartu

  1. This was a very nice post, thank you! Do you know of any second-hand/vintage furniture shops in Tartu?

  2. Appii, mul neid lillasid magustoidupokaale vaja. Pean käima uuskasutuskeskuses vist täna ja lootma õnnele, et need on veel seal 😱😭

Comments are closed.