Utrecht Coffee Guide

Categories Travel

I’m not exaggerating when I say that half of our time spent in Utrecht was spent in its numerous cafés, having one locally roasted artisan cup of coffee after another and generally just people watching and taking in the awesomeness of the Dutch. I’m also not exaggerating when I say that a big reason why I wanted to go back to the Netherlands in general was so I could revisit my old favourites, check out if the same baristas still work at the same cafés and if the coffee is still as good as I can remember. Lucky that I didn’t have my laptop with me, because I was even tempted to do a bit of work in some of them, like in the good old Erasmus days.

I understand that maybe not all of you reading this might want to hop on a plane (and then a train) and visit this off-the-beaten track student town, but I’d like to convince all of you that should you take a trip to Amsterdam, then please, take the time to venture outside the tourism capital and explore a whole other side of the Netherlands too. I can’t stress enough what a perfectly hipster-filled town Utrecht is, I hope an overview of my favourite cafés (and the interiours!) is a bit of an indication. In the end, you’re bound to at least get some serious interiour inspo here.

Ma ei liialda, kui ütlen, et poole ajast, mille me Utrechtis veetsime, olime me kohvikutes joomas järjekordset tassitäit käsitööna röstitud kohviubadest tehtud cappuccinot ning vaatamas, kuidas lahedad hollandlased oma asju ajavad ja elu elavad. Samuti ei liialda ma, kui ütlen, et tahtsin Hollandisse tagasi minna suuresti lihtsalt selle pärast, et jälle käia oma kunagistes lemmikkohvikutes, näha lettide taga (loodetavasti) samu baristasid ja maitsta, kas kohv on ikka sama hea, kui ma mäletasin. Õnneks ei võtnud ma arvutit reisile kaasa, sest mõnes kohvikus tekkis ikka suur kihk ka lihtsalt mõneks tunniks maha istuda ja arvutis tööd teha, nagu vanadel headel Erasmuse päevadel. 

Kuigi ma tahaksin, et te kõik pärast selle (ja mõne järgmise) postituse lugemist otsejoones läheksite ja endale lennupiletid Hollandisse ostaksite, siis ma annan endale aru, et seda ilmselt ei juhtu, aga tahaksin teile ikkagi südamele panna, et kui keegi teist peaks tulevikus plaanima reisi Amsterdami, siis võtke varuks ka üks päev ja sõitke küllaltki turistisest suurlinnast välja hoopis väiksemasse, armsamasse ja mõnusamasse Utrechti. Ma vist ei saa piisavalt rõhutada, milline hipsterite paradiis see koht on, aga ma loodan, et minu väike kohvikuülevaade annab sellest aimu. Kui midagigi, siis vähemalt annab see ühe suure süsti sisustusinspiratsiooni. 

utrecht-bruch-lunch-noen

NOEN
JAN VAN SCORELSTRAAT 8

Let’s start with this breakfast-lunch place that was actually a new discovery for me. It was recommended by our AirBnb host as one of the nicer places in the neighbourhood and boy was she right! We sat outside, enjoying the first warm rays of spring sunsine (at least for us, coming from the cold dark north) and had sandwiches that put my usual breakfasts to some serious shame. Mine was a gorgeous one with goats’ cheese, walnuts and honey, the boyfriend had one with hummus (maybe you recognise the Instagram?) and it was an ideal start to our first morning. The place isn’t exactly in the centre, but if you have bikes, it’s one scenic ride there that’s totally going to be worth taking for the sandwiches.

Alustame sellest hommikusöögi-lõunakohast, mis oli minu jaoks tegelikult uus avastus. See oli lahke soovitusena kirjas meie AirBnb ülevaate-paberil kui üks ümbruskonna mõnusamaid kohvikuid ja absoluutselt nii oligi. Istusime õues, nautisime esimesi sooje kevadpäikese kiiri (vähemalt meie, külmalt ja pimedalt põhjamaalt tulnute jaoks esimesi) ja sõime klassikalisi hollandi võileibu, mis jätavad minu igapäevased hommikusöögid küll häbisse. Minu oma oli supermaitsev kombo kitsejuustust, meest ja kreeka pähklitest, Mirkol oli midagi hummusega (võib-olla tuleb see Instagrami pilt tuttav ette?) ning ausalt, esimene hommik ei oleks saanud paremini alata. See kohvik ei ole küll just kesklinnas, aga kui sinna ratastega minna, siis on sõit päris kena ja igatahes neid võikusid väärt.

the-village-best-coffee-in-utrecht
 
 
 

The Village Coffee and Music
VOORSTRAAT 46

Long story short: this is the best coffee in Utrecht. Whoever says otherwise is lying. Honestly, I’ve been comparing every single cup of cappuccino I’ve had in the past year to the Village one and only a few have come close, but usually the verdict is “still not as good as at The Village”. Not to mention the vintage-vibed industrial interior, the baristas that remembered our order by heart after we’d been there for the fourth time and the impeccable taste in music this place has. As the name says, it’s just about great coffee and great music and that’s pretty much all I need in my life.

 
 
 
 

Lühidalt: seal on Utrechti parim kohv. Täpselt nii hea, et pärast seal kohvi joomist olen ma võrrelnud iga järgnevat cappuccino-elamust just Village’i omaga ning enamasti on otsus selline, et “Village’s oli ikka parem”. Ligilähedale saavad Eestist ainult Renard ja Karlova kohv. Mainimata ei saa jätta ka Village’i kodust, kuid industriaalset välimust, baristasid, kes pärast mitmendat kohvikuskäiku mäletavad meie tellimust ja kõrvu paitavat muusikavalikut, mis seal kohvikus taustaks käib. Nagu nimigi ütleb, on kõige tähtsamad hea kohv ja hea muusika ning väga palju enamat mul elus ei ole vaja ka. 

the-village-best-coffee-in-utrecht

the-village-best-coffee-in-utrecht

koffie-leute-brauhaus-great-coffee-utrecht
 
 
 

Koffie Leute Brauhaus
Westerkade 30

This used to be one of my main hangs, mainly because it was the best coffee place near my apartment, but also because well… the coffee. I’m also a fan of their sixties style interiour which is very much an inspiration should I once get my own apartment. You can taste a piece of that from their little in-house design store corner which features some nice little bits from local designers (an espresso cup with the Dom tower maybe?). Sitting outside on a sunny Sunday with a fresh brew really makes you feel like the time has stopped, that’s how cosy this place is.

 
 
 
 

See oli Erasmuse ajal üks mu põhikohti, kus õppimas/blogipostitusi kirjutamas käia peamiselt seepärast, et see oli mu korterile kõige lähemal asuv kohvik, aga ka sellepärast, et noh… kohv on ka hea. Ja mulle väga meeldib see kuuekümnendate stiilis interjöör, mis saab kindlasti olema suureks inspiratsiooniks siis, kui ma kunagi oma korterit sisutama hakkan. Väikese maitse saab sellest suhu ka nende poe disainipoe nurgakesest, kus müüakse suveniirimõõtu asjakesi kohalikelt disaineritelt (näiteks Utrechti kuulsaima vaatamisväärsuse, Domtoreni pildiga espressotassikesi). Päikeselisel pühapäeval kanali poole vaataval terrassil istuda ja värskelt tilkunud kohvi juues on küll tunne, et aeg jääb seisma, vot nii mõnus see koht ongi. 

 
 
 

Blackbird Coffee and Vintage
Oudegracht 222

Another coffee place putting a love of vintage to a good use! Located in a neighbourhood of vintage and second hand stores (and a comic book store just across the canal), it’s a great spot for a little break for your tired tourist legs, whether you’re doing a spot of shopping or just strolling along the canal.  The coffee is good, as expected, but you must also try their melt-in-your-mouth pastel de natas. I’ve never been to Portugal, but something tells me that these come very close to the original.

 
 
 
 
 

Järjekordne kohvipleiss, mis kasutab vintage’it vägagi otstarbekalt. Blackbird asubki piirkonnas, kus on väga mitmed kaltsukad (muidugi Hollandi kaltsukatest leiab ka näiteks COSi asju!) ja vintaažipoed, seega heas kohas puhkamaks oma väsinud turistijalgu, oled sa siis šoppamistuuril või niisama pika kanali ääres jalutamas. Kohv on muidugimõista hea, aga siin peaks kindlasti proovima ka portugalipäraseid kreemikoogikesi pastel de natasid. Ma ei ole küll Portugalis käinud, aga miski ütleb mulle, et need on väga originaalilähedased. Ja kui keegi avaldaks, kust selliseid Eestis saaks, oleksime mina ja mu magusasoon ka väga tänulikud. 

teds-all-day-bruch-utrecht-blogger-review
 
 
 

Ted’s All Day Brunch
Lichte Gaard 8

To finish off this caffeine-filled guide, another newbie – the incredibly Instagram-friendly (you can tell right away if you check their “tagged” page) Ted’s All Day Brunch. Breakfast has long been my favourite meal of the day, but brunch would come a very close second if I could have it at a place like this at least once a week. We went for modest choices of french toast (with bacon, YUM!) and a pulled chicken sandwich, but had it not been our last day, I’d have definitely gone back for the Mimosa Brunch or Champagne Brunch. Of course, any place that uses Arctic Monkeys lyrics in their menu, a Van Gogh reproduction on their walls and a snazzy French led-sign as decoration is a winner in my book.

 
 

Selle kofeiinist läbi imbunud postituse lõpetuseks veel üks uus tulija Utrechti kohvikumaastikul – absoluutne Instagrami unelm Ted’s All Day Brunch. Kuigi hommikusöök on ammu olnud mu lemmiksöögikord, siis kui ma saaksin vähemalt kord nädalas sellises kohas brunchitada, siis oleks jube lihtne see hommikusöök troonilt tõugata. Meie valikud jäid seekord suhteliselt tagasihoidlikuks, võtsime praesaia (peekoniga, njamm!) ja rebitud kanaliha võiku, aga kui see poleks olnud meie viimane päev Hollandis, siis ma oleksin kindlasti tahtnud tagasi minna ja proovida näiteks Mimosa või Champagne Brunchi komplekti. Muidugi on juba iga koht, mis kasutab oma menüüdes Arctic Monkeyse lüürikat, seintel Van Goghi pilte ja rändom prantsusekeelseid neoonsilte oma sisekujundudes, minu silmis külastamist väärt. 

teds-all-day-bruch-utrecht-blogger-review

teds-all-day-bruch-utrecht-blogger-review

teds-all-day-bruch-utrecht-blogger-review

Bare in mind, these were only the breakfast/coffee options. I would also recommend Koffie & Ik for coffee and pastries (which would also be included via photos had I not forgotten my camera battery at the AirBnb…), Dapp Frietwinkel for fries (for lunch or a late-night snack, these ecological fries are the bomb!), Roost aan de Singel for dinner (fresh off-the-grill dishes and a terrace to chill along with the sunset), Café de Zaak, Voortuin and Café Flater for drinks (all superbly central, serving local beers and a very nicely buzzing atmosphere).

Pidage silmas, et need olid ainult hommikusöögi ja kohvikohad. Muudest kohtadest (kui keegi peaks Utrechti sattuma), soovitaksin ma veel Koffie&Ik kohvikut (mis oleks ka siia postitusse piltidena jõudnud, kui ma poleks oma kaamera akut maha unustanud), Dapp Frietwinkelit klassikaliste hollandi friikate jaoks (lõunaks või õhtuseks snäkiks ja kindlasti majoneesiga!), Roost aan de Singel õhtusöögiks (otse grillilt tulnud toidud ja mõnus terrass, kus päikeseloojanguga kaasa tšillida), Café de Zaak, Voortuin ja Café Flater õhtusteks drinkideks (kõik täitsa kesklinnas, suure kohaliku õllevalikuga ja mõnusa sumiseva atmosfääriga). 

Follow my blog with Bloglovin

2 thoughts on “Utrecht Coffee Guide

  1. Pastel de natasi teeb Viljandis kohvik Amalias üks Portugallane, ning need olid ka minu jaoks armastus esimesest ampsust :) Seal veel tavaliselt ekstra värsked ja soojad- söö või paksuks :)

Comments are closed.