My Tiny Guide To Notting Hill

Categories Travel

How is it only 7 days until Christmas? December has really flown by this year, which makes my recent trip to London feel like ages ago, when it actually was only three weeks. But hey, take this tiny travel guide as a gift guide instead, I bet all of your moms would be thrilled to find plane tickets to London under the tree! 
Kuidas on see võimalik, et jõuludeni on jäänud ainult seitse päeva? Detsember on sel aastal tõepoolest mööda lennanud ja mu hiljutine Londoni-reis tundub täiesti valgusaastate kaugusel olevat, kuigi tegelikult on sellest möödas ju ainult kolm nädalat. Aga võtke seda pisikest reisijuhti hoopis kui kingisoovitust, ma olen kindel, et paljud emad oleksid väga õnnelikud, kui leiaksid jõuluõhtul kuuse alt paari lennupileteid Londonisse! 

EAT

59a Portobello Road
Farm Girl is a popular brunch spot, which to any avid instagrammer, needs no introduction. With more than 25k followers, it’s the hip place to be, should you wander to the Notting Hill area and Portobello Road in London. I was won over by the extremely ‘grammable rose lattés and a promise of cakes aplenty, however they do also have a lunch menu with lots of holistic and healthy options worth queuing for. And I don’t mean it as a metaphor – we actually had to wait for a table for about half an hour (and ended up sitting outside at these pink tables instead), but in the late November sunshine, it was actually fine. 

Farm Girl on väga populaarne koht hiliseks hommikueineks või lõunaks, mis ühelegi vähegi aktiivsele instagrammijale tutvustamist ei vaja. Neil on sotsiaalmeedias rohkem kui 25 tuhat jälgijat, mis juba omakorda annab aimu, et Notting Hilli ja Portobello Roadi kandis on see üks popp koht, kus käia. Mind võlusid vägagi fotogeenilised roosiveega latted ja imeilus koogivalik, aga nende tervislik ja puhaste toorainetega lõunamenüü oleks samuti järjekorras ootamist väärt. Kusjuures, see pole isegi siin sõnakõlksuna öeldud, sest me tõepoolest pidime pea pool tundi lauda ootama (kuigi lõpuks istusime ikka õues nende roosade laudade ääres), aga suhteliselt soojal hilisnovembripäeval ei olnud sellest väga midagi. 

SEE

 

Portobello Road (Market)
To any fan of Hugh Grant and some good British romcoms, Portobello Road is a must-visit spot (and one which I hadn’t managed to tick off on my previous visits). The market is busiest on Saturdays, which is also when we visited it (a bit too hectic and bustling for me, tbh!) and in the stalls you’ll find everything from antiques, vintage fashion, on to food and veggies. Shops lining the street vary from antiques to more common high street shops (hello, Cath Kidston!). For the non-shopper there’s always the pastel-coloured rows of houses and the hope of sighting a certain famous bookstore
Iga Hugh Granti ja briti romantiliste komöödiate fänn teab, mis suunas Londonis sammud seada ning et Portobello Road on üks neid kohti, mille kindlasti peab ära nägema (ja mida mina oma eelmiste Londoniskäikudega veel näinud polnud). Kogu pikk Notting Hilli peatänav töötab turuna, laupäeviti terve päeva, muudel päevadel vähem ja seal müüakse kõige alates antiigist ja vintage riietest kuni kookospähklite ja kuusepuudeni. Tänavaäärsed poed on samuti punnis antiiki, aga leiab ka täiesti tavalisi moe-ja kodupoode (näiteks imearmas Cath Kidston!). Mitte nii agaratele šoppajatele pakub see tänav muljetavaldavaid vaateid pastelsetest majaridadest ning lootust märgata üht maailmakuulsat raamatupoodi

SHOP 

128 Talbot Road
I’m a firm fan of some minimalistic stationery and an independent print here and there, so whenever I see a shop specialising in hipster office-ware, I tend to go in just for a look. And Pedlar’s didn’t disappoint! Not only was I welcomed by a selection of notebooks, board games, cups and other homeware (not to mention, well-designed and totally matching everything!), but there’s also a tiny café together with the shop. Considering that I’d just half an hour ago had a latte at Farm Girl, I passed the opportunity at Pedlar, but judging by the aroma (and I do have an experienced coffee-sniffing nose), the cappuccino is great! As it’s tucked away on a sidestreet to Portobello Road, this place was calm and quiet, perfect for a little afternoon treat. 

Ma olen alati olnud suur kirjatarvete fänn ning viimasel ajal pakuvad põnevust ka igasugused andekate disainerite plakatid, seega kui kuskil mingit märkmiku-plakati poodi näen, tahan ikka sisse astuda. Nii ka Londonis ja Pedlar’s seadis nende poodide lati nüüd eriti kõrgele! Nagu vihikute, lauamängude, kruuside ja kodutarvete kirjust (ja ääretult meeldiva disainiga) valikust veel vähe oleks olnud – keset poodi on ka kohvikulett. Kuna ma olin just pool tunnikest tagasi Farm Girlis end ühe lattega kostitanud, siis jätsin Pedlaris selle võimaluse vahele, aga lõhna järgi otsustades (ja mul on väga kogenud kohvinuusutamise nina) on nende cappuccino suurepärane! Kuna see kohvik-pood asub Portobello Roadi kõrvaltänaval, on see väikeseks pärastlõunaseks kehakinnituseks ka parajalt rahulik. 

Wander on to Kensington and Hyde Park like we did, to enjoy the evening falling onto the city and hopefully, some pretty Christmas lights. A few things that are still on my London wishlist are the Afternoon Tea Bus, Covent Garden and the decorations, a drink at The Shard, popping into Bisquiteers, stepping into Liberty and crossing off all the art museums in the city (first up: Tate Modern), so if any lovely Santa would want to hit me up with tickets, I totally wouldn’t mind. 
Edasi soovitan jalutada Kensingtoni ja Hyde Parki poole, vaadata kuidas õhtu linnale langeb ja hea õnne korral ka jõulutulesid märgata. Järgmistel kordadel, kui Londonisse satun, tahan kindlasti sõita Afternoon Tea bussiga, näha Covent Gardenit ja selle kaunistusi, kokteilitada Duck and Waffle’is, vaadata üle The Biscuiteers, astuda sisse Liberty kaubamajja ja hakata ükshaaval kunstimuuseumeid läbi käima (esmajoones Tate Modern), seega kui mõni armas jõuluvana tahaks mind piletitega kostitada, siis mul ei oleks selle vastu mitte midagi.

1 thought on “My Tiny Guide To Notting Hill

Comments are closed.