Reasons To Visit Keukenhof – The Instagram Dream

Categories Travel

On our spring trip to The Netherlands I was set to visit Keukenhof, the tulip gardens in the Northern part of the country, because being a lover of all the cliches, this seemed too good to be true. Mirko however is very sceptical of all things touristy, but it was my birthday and a field of flowers was were I wanted to be, so we took on the daytrip from Utrecht to Keukenhof and back (with a snap visit to Primark in The Hague on our way back, where I picked up this dreamy embroidered cross-body).

It turned out that we were a bit early, the gardens had just opened a few days before our visit and it wasn’t exactly prime tulip season yet, but we definitely got a taste. More importantly, the smell greeting us upon arrival and through the walk in the park was just divine. Naturally, I took more photos than I could count and decided to share them with a few of my tips to persuade you to take this sweet-smelling, Instagram dream of a garden into your travel plans for next spring. (Or this one, if you’re up for a last minute flight!)

Sellel kevadisel Hollandi-reisil oli mul kindel plaan minna ka Keukenhofi, kuulsasse tulbiparki Põhja-Hollandis, sest olles niivõrd suur klišeede armastaja (halloo, Holland ja tulbid!) kui ma olen, tundus see liiga hea, et olla tõsi. Mirko oli selles osas pigem skeptiline, nagu enamiku “pean seda nägema, muidu suren” turistiatraktsioonide osas, aga kuna mul oli sünnipäev ja ma tahtsin olla ümbritsetud tulbipõldudest, siis võtsime me ette päevareisi Utrechtist Keukenhofi ja tagasi (muu hulgas hüppasime läbi ka Haagist ja sealsest Primarkist, kust ma leidsin endale selle vägagi armsa väikeste tikanditega koti). 

Tagasi mõeldes tundub, et me olime seal ikkagi pisut liiga vara. Park avati ametlikult alles paar päeva enne seda, kui me sinna jõudsime ja tegelikult ei olnud tulbihooaja tipp veel käes, aga maitse saime me suhu igatahes. Maitsest tähtsamgi oli see mesimagus lillelõhn, mis meid saabudes tervitas ja jalutuskäik läbi pargi oli igatahes sünnipäeva tähistamiseks vägagi sobiv. Otseloomulikult tegin ma rohkem pilte, kui ma suudan kokku lugeda ja mõtlesin, et jagaks neid teiega ühes paari põhjendusega, miks te ilmtingimata peaksite ette võtma reisi sinna magusalt lõhnavasse, Instagrami unistustest tehtud aeda juba kasvõi sel aastal mõne spontaanse viimase hetke reisiga. 

visiting-keukenhof-blogger

visiting-keukenhof-tulip-garden-blogger

 
 

I’m going to say it again, it’s an Instagram dream! If you’re into floral feeds, magnolia blossoms and landscapes with fields of tulips and daffodils, then you need to visit. As I mentioned, we were a bit too early, so the weather was quite Dutch with some cold spring wind, but I can imagine that right in the end of April, with some blue skies and spring sun, it would be so easy to spend a whole day there, taking your time to stroll, ‘gram and perhaps a picnic in between.

Ma ütlen seda veelkord, Keukenhof on täielik Instagrami-unistus! Kui teile meeldivad kirevad ja lillelised Instagrami vood, õitsevad magnooliapuud ja silmapiirini ulatuvad väljad täis tulpe ja nartsisse, siis te peate selle koha ära nägema. Nagu ma mainisin, siis me olime pisut liiga varajased – põllud ei olnud täisõites ja ilm oli ka hollandilikult külmapoolne, aga kujutan ette, et sinise taeva ja sooja kevadpäikse all võib seal tunde mööda saata, rahulikult jalutada, pilte teha ja vahepeal piknikutada.

why-you-should-visit-keukenhof-tulip-garden-netherlands

why-you-should-visit-keukenhof-tulip-garden-netherlands

why-you-should-visit-keukenhof-tulip-garden-netherlands
 
 

Going there will make you feel so young! Not because the lushness of it makes you want to cartwheel through the whole thing, but because the garden is basically Disneyland for the elderly. I loved the peoplewatching and seeing how dedicated the potential garden-owners were, going through the labels, investigating every bloom and carefully taking macro-shots of each variety. If this isn’t #retirementgoals, then I don’t know what is.

Keukenhofis käimine muudab sind oi-kui-nooreks! Mitte selle pärast, et kogu see rohelus paneb tahtma hundiratastega mööda parki keerutada, vaid seepärast, et kogu see aed on põhimõtteliselt vanurite Disneyland. Nii vahva oli vaadata, kuidas turistid-pensionärid hoolikalt igat lille uurisid, silte tudeerisid ja kroonlehtedest macro-võtteid tegid. Kui see ei ole eesmärk tulevikuks, siis mis üldse on! 

 
 
 
why-you-should-visit-keukenhof-tulip-garden-netherlands
why-you-should-visit-keukenhof-tulip-garden-netherlands

You will find out what your favourite type of tulip is and that’s okay. Being amongst hundreds of different types, they’re not just “red tulips” or “oh, look at that white one” – they get names, they get characters, you start recognising them in different flowerbeds. Sounds like I’m turning into one of the elderly flora-tourists? You bet I am! Our favourites were “Kimberley”, “Ayaan”, “Queen of the Night”, and there were definitely a few named “Fashion”.

Sa avastad, et sul on lemmiktulbisort ja see on okei. Sadade erinevate tulpide keskel olles ei ole need enam lihtsalt “punased tulbid” või “vaata seda lahedat valget” – nad saavad nimed, iseloomud ja hakkad oma lemmikuid vaikselt lillepeenardes ära tundma. Kõlab nagu ma hakkan juba muutuma üheks nendest toredatest pensionäridest? Just nimelt! Meie lemmiktulbid olid “Kimberley”, “Ayaan” ja “Queen of the Night” ning kindlasti leidusid mõned, mille nimi oli “Fashion” miski. 

 
 
 
poffertjes-keukenhof-tulips-holland

why-you-should-visit-keukenhof-tulip-garden-netherlands
 
 
 

Dutch theme park fast-food snacks are way better than anywhere else I’ve had the opportunity to visit. We went for fresh poffertjes, which are essentialy puffy mini pancakes with a mountain of powdered sugar on them. Talk about a birthday treat!

Hollandi väliürituste kiirtoit on vist parim, mida mina oma elus saanud olen. Rääkimata neile nii omastest friikartulitest, Keukenhofis võtsime väikeseks keskpäevaseks snäkiks poffertjese, mis on põhimõtteliselt puhvis väikesed pannkoogid, maetud tuhksuhkrumäe alla. Sünnipäevatordi asemel sobis ka see vägagi hästi!

 
 
 
 
 
 
 
why-you-should-visit-keukenhof-tulip-garden-netherlands

why-you-should-visit-keukenhof-tulip-garden-netherlands

PS. Ending this post with a picture of this sassy young lady striking the best pose of 2017 so far! / PS. Siia postituse lõppu üks pilt sellest noorest neiust, kes võttis vist 2017. aasta siiani parima poosi!