(eestikeelne allpool)

The thing with having a blog is, that behind the outfit posts, press events and content plans, it’s first and foremost a diary. So looking back on 2017 and reading through my last post of last year, I realise that even without really thinking of it, I’ve accomplished most of what I thought I would. Even if I thought I didn’t set myself any goals or made any big resolutions, they still happened. I intended to go resolution-free to 2018 as well, but with a little comparison-related breakdown and some general space for thought on those odd days between Christmas and New Year, I decided that maybe I should knowingly try and cut myself some more slack in 2018, rest better and not be so hard on myself, while still growing a as a person.

 
 
 

2017 was pretty tough on the world in general, but it did give me plenty. For one, I travelled to five foreign places (that’s The Netherlands, Warsaw, Macedonia, Sweden and Riga – basically more than I ever thought) and spent plenty of cosy time in Estonia. My blog got a new name and a new face. I have a job that brings together both my master and my minor (that’s communication and art history), I moved into a nice apartment in my favourite neighborhood. I went to so many concerts (and that’s one of my favourite things to do, ever). 2017 was also the year I got into my Masters studies, as well as really getting into “Stranger Things“. It also gave us Charli XCX’s “Boys” video, so maybe the year isn’t fully wasted on us.

I do hope that I’ll have a kick-ass internship somewhere in the summer of 2018, of course I want to travel lots (and then some more), but equally spend time in the calm of Estonia. I’m happy in Tartu and really just settled in to our apartment, but I wouldn’t mind living in Tallinn somewhere in the near future. All in all, I feel like no plans are the best plan, because, to end this post with a cheesy quote, ~life happens while you’re busy making other plans~.

Blogipidamise juures on tore see, et kõikide riietusepostituste, pressiürituste ja planeerimiste juures on see ennekõike ikkagi päevik. Nii et vaadates tagasi 2017. aastale ja lugedes oma eelmist aastalõpupostitust, avastasin isegi üllatusega, et ma olen saavutanud pea kõik eesmärgid, mille endale vaikselt olin seadnud. Kuigi mul oli plaan ka 2018. aastasse suhteliselt eesmärgivabalt minna, siis üks väike “kas see, mis ma teen, on ikka piisav” hoog ja üleüldine mõtlemisruum nendel imelikel päevadel jõulude ja aastavahetuse vahel panid mind mõistma, et võib-olla peaks proovima sel aastal enda vastu lahkem olla, rohkem puhkamisele ja meelerahule panustama, seejuures siiski päris laisaks muutumata.

2017. oli üleüldiselt maailmale päris karm, aga minu jaoks isiklikult üpris helde aasta. Aasta lõpus oma reisimisi kokku lugedes avastasin, et käisin lausa viis korda välismaal (siis Holland, Varssavi, Makedoonia, Rootsi ja Riia – rohkem ja pikemalt, kui ma aasta alguses oleksin osanud loota) ja pidasin mõned päris mõnusad puhkused ka Eestis. Mu blogi sai uue näo ja nime. Mul on töö, mis ühendab nii mu bakalaureuse peaeriala kui ka kõrvaleriala ning ma kolisin toredasse korterisse oma lemmiklinnaosas. Käisin nii paljudel kontsertidel (mis on üks mu lemmiktegevusi ever!). 2017. oli ka aasta kui ma otsustasin magistriõppesse astuda, samuti võtsin oma ellu avasüli vastu “Stranger Things” sarja. See aasta andis meile ka Charli XCX’i loo “Boys” video, nii et võib-olla ei olnud see ka maailmale üdini halb.

Loodan, et 2018. aastal veedan jupp aega mõnel lahedal praktikal, muidugi tahan ma maailmapalju reisida (ja siis veel veidi), aga samavõrd meeldiks mulle Eestis rahulikult olla. Ma olen Tartus oma eluga väga rahul ja tegelikult alles nüüd, pärast jõule, oma korterisse päriselt sisse elanud, aga tegelikult ei oleks mul lähitulevikus midagi ka Tallinnas elamise vastu. Kokkuvõttes on mul täiesti ebaminulikult tunne, et võib-olla parim plaan on see, kui plaani pole, sest kui nüüd lõpetada see postitus ühe eriti klišeeliku tsitaadiga, siis ~elu juhtub, kui sina teisi plaane teed~.

4 thoughts on “Oh hi, 2018

Comments are closed.