#FashionBloggerProblems

Categories Thoughts

Fashion blogging is hard work, even though it might seem like a walk in the park for all the non-bloggers out there. And fashion bloggers face a lot of blogging obstacles in their everyday blogging-lives. So if you’re a fellow blogger, let me know if I missed something from this list and if there’s anything else that you’ve encountered in your days of blogging, that needs to be brought to light. Also, bare in mind that I have written this post with a hint of sarcasm and I really don’t want to eat the whole plate of macarons and I definitely don’t think that my boyfriend’s a rock. 
Moeblogimine on raske töö, kuigi süütule kõrvaltvaatajale võib see tunduda nagu üks suur lillede ja liblikate pillerkaar. Ja moeblogijad peavad oma igapäevaelus ikka igasuguste keeruliste probleemidega silmitsi seisma, mis meie aeganõudva hobi veel raskemaks teevad. Seega, kallid kaasblogijad, andke teada, kas midagi eriti olulist on siit nimekirjast välja jäänud ja on mõni oluline blogimistahk, mis peaks päevavalgust nägema. Pidage ka meeles, et kirjutasin selle postituse paraja annuse sarkasmiga ning ma päriselt ei taha kogu maailma makroone ära süüa ega arva, et mu poiss-sõber on kivi. 

1. Your clothes don’t fit in your wardrobe

Sure, you’re decluttering twice a year and following the most hyped about instructions of keeping your home super-zen, but somehow you still have to cram that new sweater between the ones you might want to wear someday, when they’re back in (but actually haven’t worn in three years..). And there’s never enough hangers, even though you keep buying new ones all the time. Where do these sneaky pieces of curved wire hide themselves? 

2. The weather is your biggest enemy

Whether it’s raining on the day you wanted to shoot your outfit, the sunshine is too bright for your white shirt or the wind keeps ruining the perfect pleats of your skirt, you’re never satisfied with what Mother Nature has chosen for the day. Oh, and not to mention the freezing temperatures in winter, where all I want to do is curl up on my soft parka and hide in my scarf. Can we all just live in LA please? 

3. Trying to be polite at press events

… and not down the whole platter of macarons, when in reality you’ve skipped lunch in the hope of having a nice (free) meal at the event. Everyone around you is happily nibbling on a small finger sandwich and sipping something bubbly, while you’re staring at the plate with a growling stomach, wondering if taking a third one would make you look like you’re only there for the food. And when you leave, the whole table is still full of catering delights, which will probably end up in the PRs fridge, because the fashion people barely ate anything. 

4. Never being satisfied with pictures

… that your photographer-at-hand takes. Be it your flatmate, sister, mother or most likely boyfriend, they never seem to realise why you need 25 shots with the same pose or why taking a perfectly posed picture of your shoes is so utterly necessary. When they finally look like they’re ready to never see you and your fashion-blogging-ass again, you have to make the choice of whether to deal with the material you have and save your relationship, or angrily pose for another ten pictures, while feeling like you’re teaching a rock how to take pictures. 

5. Reading blogs all day long

You would rather read other blogs than do anything else in the world. Time to study for your next exam? Why not take a blog-reading break instead! Just imagine how much free time you had if one day you hadn’t decided to set up a blog and write that first post. What do other people do with their time off work and school anyway? 

6. It’s not all about clothes and make-up, people!

Anything that’s connected to the fragile world of fashion has a potential of coming off as super vain and naive. When people ask about what fashion bloggers actually do, you go into a rant about how it’s not just about taking pictures of yourself and receiving press samples. 

7. The same post in five blogs

You want to share an event, seasonal favourites or your new favourite skirt, but it turns out that every other blogger in the country went to the same event, is using the same lotions and bought the same skirt. You then have to decide whether to post about the same things anyway or having to come up with something super original. Where are all the good ideas when you need them?

1. Riided ei mahu kappi ära

Muidugi koristan ma mitu korda aastas oma kappi ja üritan seisma jäänud riided maha müüa või ära anda, aga millegipärast on ikka nii, et iga uue kampsuni pean kuskile vanade vahele suruma. Äkki ma tahan neid kunagi kanda, kui need jälle moes on? (Kuigi kolme aasta jooksul pole ükski selline “äkki” ese selga jõudnud..) Ja mul ei ole kunagi piisavalt riidepuid, kuigi ma ikka aeg-ajalt ostan neid juurde. Kus need kavalad metallikeerud end peidavad?

2. Ilm on mu suurim vaenlane

Näiteks sajab lahinal vihma sel päeval, kui ma tahtsin pilte teha, päikesevalgus on liiga ere või rikub tuul mu seeliku vabaltlangeva kuju ja ilusad voldid. Põhimõtteliselt juthub väga harva, et ma olen rahul sellega, mille Emake Loodus parajasti valinud on. Kindlasti ei saa mainimata jätta ka superkülmasid talveilmasid, kui ma tahaksin end mantli sisse ära peita. Aga ei, peab ikka minema õue pildistama. Kas me ei saaks lihtsalt kõik LAs elada? 

3. Üritan pressiüritustel alati viisakas olla

… ja mitte tervet makroonitaldrikut üksinda nahka pista, kuigi tavaliselt olen just arvestanud, et lähen üritusele tühjema kõhuga, sest seal saab niikuinii süüa. Kõik ümberringi natuke näksivad oma võileivakesi ja rüüpavad miskit kihisevat jooki, sellal kui ma mõtlen, kas kolmanda saiakese söömine jätaks mulje, et olengi üritusele ainult toidu pärast läinud. Ja kui ära lähen, on laud ikka veel head ja paremat täis ning mu ainus mõte on, et kogu see söök lõpetas PR firma külmkapis, sest moeinimesed põhimõtteliselt ei söönudki midagi. 

4. Kui pole professionaalset fotograafi käepärast

Väga tihti ei ole ma rahul piltidega, mis mu parasjagu käepärane fotograaf on teinud. Olgu selleks mu korterikaaslane, õde või enamasti poiss-sõber, neil tundub olevat raske aru saada, miks mul on vaja 25 pilti täpselt sama poosiga või miks perfektselt poseeritud kingapilt on peaaegu eluliselt oluline. Kui neil on lõpuks selline nägu, et nad ei taha mind ja mu blogi mitte kunagi näha, siis pean otsustama, kas lepin nende piltidega, mis minu arvates on keskpärased ja jään kõigiga sõpradeks edasi, või poseerin vihase näoga veel kümne pildi jaoks ja mõtlen, et nagu õpetaks üht kivi pildistama. 

5. Loen blogisid, mitte raamatuid

Ma pigem loeksin blogisid, kui teeksin midagi muud. Pean järgmiseks eksamiks õppima või kodutöö ära lõpetama? Teen hoopis blogilugemispausi! Tihti mõtlen, kui palju vaba aega mul oleks, kui ma ühel heal päeval ei oleks otsustanud blogimist alustada ja esimest postitust kirjutada. Mida mitteblogijatest inimesed üldse oma kooli- ja töövälise ajaga peale hakkavad?

6. Maailmas on ka muud peale huuleläike ja kleidikeste!

Kõike, mis puudutab õrna moetööstust, saadab oht olla väga pealiskaudne ja naiivne. Kui keegi küsib mu käest, et millega need moeblogijad siis õigupoolest tegelevad, järgneb vähemalt kümneminutiline loeng sellest, et moeblogimine on palju rohkem kui ainult iseendast piltide postitamine ja firmadelt kingituste vastuvõtmine. 

7. Sama postitus viies erinevas blogis

Tahaksin kirjutada blogis mõnest hiljutisest üritusest, rääkida oma lemmiktoodetest või näidata pilte oma uue seelikuga, aga tuleb välja, et iga teine moeblogija riigis on käinud samal üritusel, kasutab samu kreeme ja ostis sama seeliku. Siis pean otsustama, kas näidata ikka lugejatele samu pilte, mida nad juba seitsmes blogis näinud on, või leidma mingi eriti ainulaadne nurga. Kus kõik head ideed on, kui neid vaja läheb? 

I’d like to thank fellow blogger Sandrelle for always taking pictures of food at events and letting me use them! // Piltide eest tänan vahvat Sandrat blogist Sandrelle, kes ikka üritustel toidust pilti ka teeb ja lubab mul oma pilte kasutada! 

5 thoughts on “#FashionBloggerProblems

Comments are closed.