Festivals In Vintage

Categories Outfits
Festival fashion is a thing, and it’s not just about wearing rubber boots or remembering to bring a hat. Flower crowns of all shapes and sizes are having a field day and there’s lace tops as far as the eye can see, so I’m here to bring an alternative to the party, because love it or hate it, festivals are a blogger’s dream and dressing up is pretty much mandatory. Essentially, you should bring clothes that a) can get dirty b) aren’t brand new, so some well-loved vintage is an obvious choice. Whether it’s your mom’s denim shorts from 1994 or an original Nirvana shirt, go for it! As long as it’s not a jumpsuit, but that goes without saying, because no one wants to shimmy out of a one-piece in a portaloo. 
_______________
Festivalimood on omaette teema ja see ei tähenda enam ammu ainult seda, et võiks kummikud jalga panna ja igaks juhuks mütsi kaasa võtta. Lillelisi peavõrusid on igas mõõdus ja värviga ning pitsilisi toppe on kogu festivaliala täis nii kaugele, kui silm seletab, nii et toon teile väikese alternatiivi. Meeldib see teile või mitte, festivalid on saanud üheks suureks enesenäitamise peoks ja üleslöömine on vaat’ et kohustuslik. Sellegipoolest peaks kaasa võtma asjad, mis a) võivad minna katki, mustaks või märjaks b) ei ole tuttuued, nii et mõni teise ringi vintaažasi on ilmselge valik. Olgu selleks siis ema noorpõlve teksalühkarid või originaalbändisärk aastast 1994, proovi vintage ära! Ainus soovitus oleks mitte pükskostüümiga festivalile poosetama minna, sest peaks olema sõnadetagi selge, et keegi ei taha välikäimlas endalt pükstükki seljast nihverdada. 

Vintage to me doesn’t necessarily mean well-preserved relics from past decades, but a good trawl in a second hand store to find some jazzy stuff from the eighties. Recently a friend of mine put up an online store for all things vintage and asked me to put together a few festival-themed outfits. So here you have a classic denim and band shirt combo (perfect with a leather jacket!) and the inevitable floral dress outfit, with some shorts underneath, because heavy dancing and short dresses don’t match. 
On my packing list? Four-year-old Converse, my Arctic Monkeys tank (despite an obvious lack of Alex Turner on the line-up), a sequin-sleeved parka, rubber boots and a floral headband (sorry). 
_______________
Vintage ei tähenda minu jaoks niivõrd mõnd hästi hoitud kümnenditetagust aaret, vaid hoopis mingit ägedat asja kaheksakümnendatest, mida tavapäeval nagu väga ei julgekski kanda. Hiljuti pani üks mu sõbrants püsti vintage-butiigi Vintiik, kutsus mind piltidele ja nii saingi tema “laos” ringi tuuseldada ja kaks festivalikõlbulikku riietust kokku panna. Esiteks siis klassikaline bändisärgi ja teksaseeliku kombo (ideaalne koos ühe nahktagiga!) ja muidugi ka põhimõtteliselt kohustuslik lilleline kleit, igaks juhuks koos lühikeste pükstega, sest “tantsi, nagu keegi ei vaataks” ja lühikesed kleidid teadupärast ei sobi väga hästi kokku. Vintiigi valik on mõnusalt taskukohane ka, nii et kui ise ei viitsi kaltsukatesse kolama minna, saab sealt oma vintage-annuse täis! 

Mida minu kotist veel leiab? Nelja aasta vanused tennised, Arctic Monkeyse maika (hoolimata sellest, et Alex Turnerit on festivali line-upis häbematult vähe), sädelevate varrukatega parka, kummikud ja muidugi ka üks lilledega peavõru. 

Denim skirt, sunglasses, shorts, necklaces, floral dress, sandals – all available at VINTIIK 

4 thoughts on “Festivals In Vintage

Comments are closed.