A Day In Tallinn

Categories Outfits

You know how you have those favourite places – cafés, book stores, shoe stores, street corners, favourite pink house (just me?) – that seem to be for ever and ever? You know the smell, the cosy feeling of something so familiar, the same friendly faces and it seems almost incomprehensible that one day they might close and vanish into thin air. Because surely, if it’s your favourite place it must be so many other peoples’ too, right? So when I heard that my favourite coffee place in town the country is closing, I made sure that I had the Sunday off to make a day trip to Tallinn, savour the best cappuccinos in town and properly say goodbye.

The day might have been forced by my excessive sentimentality, but eventually turned out to be properly touristic and finally made me feel that I can appreciate my hometown from the tourist perspective as well. After a photo sesh in the ever-gorgeous old town (check), last coffees at Renard and a pop into Tali design store to try on some potential from me-to me presents, we headed to Kumu Art Museum (check) to see some exhibitions that were, of course, closing on the same day. Then a quick lunch at Gourmet Coffee and a taxi back to the bus. Accompanied by the cold winter sun and chats with my best friend, that last Sunday was definitely a city break I didn’t know I needed.

Vist igaühel on mingid lemmikkohad – kohvikud, raamatupoed, kingapoed, tänavanurgad, lemmikud roosad majad (ainult mul?) – mis on olemas justkui igavesest ajast igavesti. Teate nende tuttavat lõhna, kodust atmosfääri, neid samu rõõmsaid nägusid  ning tundub peaaegu ilmvõimatu, et need kohad võiksid kunagi sulgeda ja õhku haihtuda. Sest kui see on juba sinu lemmikkoht, on see ju nii mitmete teiste inimeste oma ka, eks? Nii et, kui ma kuulsin, et mu lemmikkohvikoht terves linnas riigis pannakse kinni, tegin nii, et mul oleks pühapäev vaba, et sõita Tallinna, maitsta veel linna parimaid cappuccinosid ja jätta korralikult hüvasti. 

Kuigi seda päeva innustas minu ülevoolav sentimentaalsus, siis tegelikult oli see päris vahva turistipäev ja vist esimest korda elus tundsin, et saan oma kodulinna natuke turistina kogeda. Alustuseks pidasime muidugi kiire fotosessiooni maailma kõige pastelsemas vanalinnas, siis need viimased kohvid Renardis ja külaskäik Tali disainipoodi (kus ma mitte kunagi ei olnud käinud!), et mõnd võimalikku minult-minule kingitust proovida ja siis sammud Kumu poole, et ära näha mõned näitused, mis veel viimaseid päevi lahti olid. Siis kiire lõuna Gourmet Clubis ja taksoga sipsti bussijaama, et Tartusse tagasi sõita. Terve päeva paistis taustaks nii mõnus talvine päike ja sain sõbrannaga ka igasugused pikad jutud ära räägitud, nii et lõpuks tundus, et see pühapäev Tallinnas oli äärmiselt kosutav linnapuhkus, mida ma ei teadnudki, et mul vaja läheb.

Coat – Promod, Jumper – vintage, Jeans – Guess, Boots – Vintage, Hat – H&M, Bag – Reserved7 thoughts on “A Day In Tallinn

    1. Thanks! Living away from my home town really makes me appreciate the nice small things :))

    1. JAAAAA (sorry, et seda siit pidid lugema) 😭😭😭 Lugesin nende Facebookist esmaspäeval ja teadsin, et ma pean nädala jooksul Tallinnasse jõudma.

Comments are closed.