On Asos and the ethics of fast fashion

Categories Outfits, Thoughts

While being in the process of writing a bachelor thesis of the ethical aspects of fashion blogging and being a blogger in the start of a new season myself, I’ve recently started thinking more about where I buy, what I buy and more importantly, why I buy. I’d like to pride myself in thinking that I’ve started to shop less (maybe because I was saving for this birthday trip to The Netherlands), but I still get the occasional “ooh, this would look so great in a blogpost” surges about things that I’d never really wear a lot. Case in point, these pink boots. I saw them on Asos, titled them my “fashion week boots” and popped them in the cart. Have I worn these anywhere else than the peacocking parade of Tallinn Fashion Week and this photoshoot? No. But I will try to, because as I said, I have a problem with the ethics of fashion and Asos is no golden girl here.

I’ve recently read a few articles, namely this one from Buzzfeed, explaining the incredibly poor conditions of Asos warehouse workers in The UK (not to even touch on where the clothes are made) and realised that the reason my order gets to me in a week is that someone couldn’t go on their toilet break or take a sip of water, because they were busy packing my order. Fast fashion has never been sustainable or ~ethical~, but being in the “business of blogging” it can sometimes feel that the only way to be relevant and stay on top of trends is to post a brand new outfit from Zara every week.

So here’s my outfit, 2/3 from Asos and 1/3 H&M, but it’s nice to think that I’m at least trying to make a change in mindset that will hopefully show in a change of action too. Until then, you know you’ll be seeing these boots more.

Olen praegu kirjutamas oma bakatööd (no mitte praegu-praegu, hetkel olen Hollandis ja lähen kohe Amsterdami avastama, aga niimoodi elus üldiselt juhib mu tegemisi ikka bakatöö) ja kuna ma uurin blogijaid ja nende mõningaid eetilisi seisukohti, siis on need analüüsimised arvutiekraanilt ja intervjuudest kõvasti ka mu ellu rakendunud. Kuigi mulle meeldiks mõelda, et olen muutunud aina teadlikumaks ostlejaks, siis tegelikult tekib mul ikka vahel mõni “ooh, see näeks blogipostituses nii lahe välja” ostuimpulss. Näiteks, need roosad läbipaistva kontsaga saapad. Nägin neid Asoses, nimetasin nad kohe enda “moenädala saabasteks” ja panin otse ostukärusse. Kas ma olen neid kandnud kuskil mujal peale TFW ja selle pildistamise? Ei. Aga ma annan oma parima, et need ka oma päris kevadgarderoobiga kokku sulandada, sest kogu see kiirmoe tarbimisahel närib mind ja Asos ei ole seejuures mingi kukupai. 

Sattusin hiljuti lugema üht põhjalikku Buzzfeedi artiklit selle kohta, mis tingimustes töötavad Asose Euroopa ladude töötajad (rääkimata sellest, kus ja kuidas need riided tehtud on) ja mõistsin, et need tellimused jõuavad minuni ainult nädalaga, sest keegi kuskil ei saa oma vetsupausi kasutada või ei tohi vett juua või peab haigena tööl olema. Kiirmood ei ole kunagi olnud jätkusuutlik või eetiline, aga moeblogi pidades on vahel tunne, et ainus viis ajaga kaasas käia on postitada igal nädalal mõne uue Zara komplektiga tehtud pildid. 

Samasugused vastandlikud tunded on mul Primarkiga – ühelt poolt kaunis ja soodne kiirmood, mida kannavad ka mõned neiud, kellele ma stiili poolest alt üles vaatan, lisaks ka “välismaa” pood, mis tegelikult ei ole enam ammu mingi eputamist väärt asi, aga tore on ju teada ikka, et Eestis on need riided uudsed. Teisalt käib selle hinnaga kaasas ka minimaalne kvaliteet, ostuhullus ja ei-tea-mis tingimused töötajatele. Samas tahan ikka homme ka Primarkist läbi astuda, et kevadisteks riietusteks (ja muidugi ka blogipildistamisteks) midagi toredat leida. Aga luban, et ei satu eufooriasse ning ei kuluta seal sadu eurosid nagu kunagi Dublinis. Tasa ja targu. 

Aga siin on mu võrdlemisi ebaeetiline moenädala riietus, 2/3 Asos ja 1/3 H&M, aga mulle meeldib mõelda, et juba väikene mõtteviisi muutus on samm edasi ka päris muutuste poole. Seniks peate aga arvestama, et näete neid saapaid kindlasti siin blogis veel. 

Boots- Missguided from Asos, Jeans- Asos Farleigh, Jumper- H&M

how to style colorful boots

how to style colorful boots

missguided pink boots

varvilised saapad

asos farleigh jeans blogger outfit

ruffle trend 2017

how to style colorful boots

how to style colorful boots