parnu-blogger-summer-vintage-dress-estonia

This summer my wardrobe was more governed by some accidentally perfect, trend-pursuing vintage finds, than impulse fast fashion buys and that’s definitely part of my shopping habit that I’m proud of (or maybe I only spend on home ware these days?). Exhibit not even a, but more like c or d – this silk dress. With the weather turning to the summery side once more, it doesn’t seem too inappropriate to share these lush pictures from Pärnu, the summer capital in Estonia, in the middle of September. I have however, already been through a little flu over the weekend, so now I’ve thoroughly embraced fall on the inside and the outside as well, because bare legs are a no-go, unless I want to go through the whole season with a sore throat. So dreams of summer are still barely alive on these pictures.

But the dress, the dress! When some people find vintage Diors and Saint Laurents in second hand stores, especially in Estonia, it feels equally lucky to winning the lottery in my head. The chances are just that nonexistent. This dress isn’t exactly couture, but the tag says that it’s luxuriously 100% silk and Pringle of Scotland on it, so I consider it my first lucky designer vintage find. One that I’ll wear for a couple of summers and then sell on Vestiaire for ten times the price.  Now to go and browse the gold mine second hand shops in Tartu and find myself some wooly knits and vintage jeans to last through the autumn.

Mul on tunne, et sel suvel sai mu garderoob pigem täiendust trendidega sama jalga astuvate teise ringi riiete arvelt, mitte kiirmoepoodidest tehtud impulssostudest ning see on üks osa mu pisut liialdasest kulutamisharjumusest, mille üle mul tegelikult päris hea meel on (või siis ostan ma praegu ainult koduasju?). Selle mitte esimene ega teine, vaid pigem viies näide on see täissiidist kleit. Praeguse soojema ilma puhul ei ole isegi liiga imelik neid suviselt lopsakas Pärnus tehtud pilte jagada. Tegelikult olen ma juba korralikult sügisemeeleolus, esimese külmetusegi möödunud nädalavahetusel läbi põdenud ja paljastest jalgadest enam juttu ei saa olla, kui ma just terve septembri- ja oktoobrikuu kurguvalu üle ei taha kurta. Nii et unistus suvest elab edasi vaid neil piltidel. 

Aga kleit, see kleit! Kui mõned leiavad Eesti second hand poodidest Diori või Saint Laurenti asju, siis minu peas võrdub selline skoorimine lotovõiduga, puhtalt seepärast, et tõenäosus tundub suhteliselt võrdne. See lilleline-satsiline kleit ei ole küll päris kõrgmood, aga kui ma avastasin, et seal sildil on kirjas luksuslik 100 protsenti siid ja brändinimi Pringle of Scotland, siis tundus küll, et olen lõpuks oma päris esimese disainerleiu otsa sattunud. Sellest saab selline kleit, mida ma nüüd mõned suved kannan ja siis müün mõnes kasutatud luksusriiete portaalis kümnekordse hinna eest maha. Nüüd pean ainult võtma ette ühe korraliku ringi Tartu kaltsukatesse ja leidma endale mõnusad soojad kampsunid ja võib-olla veel mõne paari kõrge värvliga vintage teksaseid, et sügisel vastu pidada. 

Dress- Vintage Pringle Of Scotland, Bag- second hand, Shoes- H&M

parnu-blogger-summer-vintage-dress-estonia

parnu-blogger-summer-style-estonia

parnu-blogger-summer-vintage-dress-estonia

parnu-blogger-summer-vintage-dress-estonia

parnu-blogger-summer-basket-bag-estonia

parnu-blogger-summer-style-estonia

parnu-blogger-summer-vintage-dress-estonia

4 thoughts on “Indian Summer

Comments are closed.