French Girl Chic

Categories Outfits
breton-shirt-outfit-2017-blogger

What I’ve learnt this week is that the more stressful everyday life gets (can I get a t-h-e-s-i-s?), the more I tend to reach for the ultimate basics to get dressed in the morning, as forever preached by French girls in bestselling books and blockbuster movies. Even if it means wearing only about five percent of my wardrobe and leaving the more interesting pieces to the deeper end of my closet to wait for more summery times (because nothing ever looks great or creative under a coat), I think I’ve made peace with being a bit more boring in my day-to-day life.

The same goes for slow and cosy Sundays, when going out for brunch is an occasion only to some extent and there’s basically no need for dressing up. Since I am still very much loving these highwaisted dream jeans and can predict no break from wearing/posting about them in the foreseeable future, then what better classic to pair them with, than one loosely fitted Breton top. Sometimes the littlest things can mix up a basic outfit, like wearing my stubborn hair up in abun for a change or adding a sassy French girl neckerchief.

Viimastel nädalatel olen mõistnud, et mida stressirohkemaks igapäevaelu läheb (ba-ka-töö, jee!), seda enam valin ma hommikul selga panemiseks kõige lihtsamad ja tavalisemad riided, nagu prantsuse tüdrukud on aegade algusest alates läbimüüdud raamatutes ja kassarekordeid löönud filmides demonstreerinud. Mis sest, et tänu sellele kannan ilmselt umbes viit protsenti oma riietest ja jätan põnevamad asjad kapisügavusse soojemat suveilma ootama (sest ükski detail/lõige/muster ei paista mantli alt niikuinii välja), aga mulle tundub, et olen selle igapäevase lihtsama riietumisega rahu loonud. Muidugi võib juhtuda, et kui ma järgmisel nädalal ühikast päris korterisse kolima hakkan, siis jäävadki paljud asjad kohvrisse kirbuturgu ja uusi toredaid omanikke ootama, aga sellest (uuest korterist ja kirbuturust siis) mõni teine kord.  

Kui ma juba tööpäeviti ei ole eriti agar midagi põnevat välja mõtlema, siis nädalavahetuseti on selleks veel vähem põhjust – hommikusöök Kremplis on ainult mingil määral suursündmus. Kuna ma siiani ei ole üle saanud nendest imelistest kõrge värvliga Asose teksadest ja ei näe ka lähitulevikus ette, et ma neid vähem kannaksin/neist vähem blogisse ja Instagrami pilte postitaksin, siis milline oleks ühel rahulikul pühapäeval nendega koos kandmiseks parem klassik kui kõigile tuttav triibuline Bretoni särk. Mõnikord piisab ainult väikestest lisanditest, et üks lihtne outfit natuke särtsakamaks muuta, näiteks vahelduseks oma kangekaelsete juuste krunnis kandmine või prantslasliku rätikese kaela sidumine. 

Jeans- Asos Farleigh, Shirt, Coat, Neckerchief – All Thrifted, Bag- Lindex, Belt- New Look, Shoes- Tamaris

eesti-moeblogija-outfit

french-girl-style-breton-shirt

how-to-style-neckerchief-blogger-outfit

tartu-classical-architecture-pastel-houses

breton-shirt-outfit-2017

how-to-style-neckerchief-blogger-outfit-2017

neckerchief-trend-2017

1 thought on “French Girl Chic

Comments are closed.