A Hello From A’Dam

Categories Outfits
amsterdam expat blogger

Now that I’m positively settled in in Amsterdam, know my way around the big city and have managed a whole week here on my own, it’s time to say a nice big hello to this corner of the internet. Hi, how have you been? For the past month I have mostly been occupied with the admin of moving to another city, changing jobs, as well as wrapping up one of the most stressful semesters I’ve had at uni so far, so apologies for neglecting you guys for a bit. The thing is, even way back in the end of last year (and now after reading Olivia’s post), I got to thinking if keeping up a blog in the fast-paced, content-heavy world of Instagram, is something I want to do and in fact, something I want to compete with. So having dwelt on that for about half a year and now, after leaving an old-school “you-go-girl” comment on my favourite blogger’s post on the topic, I realised that blogs are still the rare corner of the Internet, where personality and creativity thrive and where nothing is controlled by format or algorithm.

Having poured this off my chest, it’s time for another confession. I’m really falling for Amsterdam – the endless canals, the endless bikes and the carefree vibe of the Dutch still get me. Luckily the weather has been very un-Dutch and unbelievably summery, which means that on most of the days, jeans are a bit too much once I’ve cycled to work, but they are my ultimate comfort piece, physically and mentally, so I’m yet to leave them. The top however is a very trend-led cute addition to my wardrobe, from the ever-pleasing Reserved, going perfectly with those flower-clad Amsterdam doorsteps that I just can’t get enough of.

To end the catch-up, I do have few more trips planned for this summer as well – in addition to discovering The Netherlands (and Instagram Storying it on the weekends), I have Lisbon and Helsinki in my calendar, so it seems to be a summer to remember and one to blog about too. And of course, if anyone of you lovely bunch should happen to Amsterdam in the next four months, let me know and we’ll get a coffee (and maybe take a few pictures as well)!

Jeans – Asos Farleigh, Top – Reserved, Flats – Boohoo (last summer), Bag – Reserved, Watch – Casio

Nüüd kui ma olen end Amsterdamis parajalt sisse seadnud, leian kanaliterägastikust enam-vähem õige tee üles ja olen päris üksi juba terve nädala hakkama saanud, on aeg sellele internetinurgakesele ka jälle tere öelda. Kuidas teil vahepeal läinud on? Mina olen viimase kuu jooksul olnud tegevuses ühest riigist teise kolimisega, töökoha vahetamisega ja ülikoolis vist ühe kõige mahukamale ja närvesöövamale semestrile joone alla tõmbamisega, nii et võlgnen oma vabandused, et teie siin natuke unarusse olete jäänud. Pisut on asi ka selles, et juba aastavahetuse paiku (ja nüüd Olivia postitust lugedes taas) mõtlesin, kas blogipidamine on miski, mis siia kiiresse, paksult eriilmelist sisu täis Instagrami juhitud maailma sobib ning kas see on miski, millega ma võistelda tahan. Niimoodi peale poolt aastat mõttemõlgutamist ja oma lemmikblogija postituse alla ühe pikema kommentaari jätmist jõudsin lõpuks arusaamani, et blogid on veel üks haruldane nurk internetist, kus isikupära ja loovus võimutsevad ja kus miskit ei kontrolli mõni tobe algoritm. 

Üks ülestunnistus mahub siia postitusse veel. Mulle on väga hakanud Amsterdam meeldima – need lõputud kanalid, lõputud rattad ja hollandlaste mõnusalt muretu suhtumine on siiani nii võluvad. Õnneks on ilm väga mitte-hollandilik ja väga suvine olnud, mis tähendab, et enamikel päevadel, kui rattaga tööle jõuan, on teksad ilmselgelt liiast, aga need on minu jaoks täielik mugavusese, nii vaimselt kui füüsiliselt, nii et ma siiski liiga tihti seelikute-kleitide kasuks ei otsusta. Pluus on aga vägagi trendidest kantud täiendus mu kapis ja sobib nii toredasti Amsterdami lilleõites fassaadidega, mida ma ka iga päev imetlen.

Lõpetuseks nii palju, et sel suvel on mul teisigi reise ees – lisaks Hollandi avastamisele paar päevakest Lissabonis ja taas üks külastus Helsingisse – nii et tundub tulevat üks suvi, mida mäletada ja millest kindlasti blogida! Ja muidugi, kui keegi teist toredatest inimestest peaks järgmise nelja kuu jooksul Amsterdami sattuma, siis hea meelega tutvustan oma lemmikkohvikuid (ja võib-olla palun vastutasuks mõned pildid teha..).

amsterdam expat blogger

4 thoughts on “A Hello From A’Dam

Comments are closed.