Winter skincare heroes

Categories Beauty

Is it just me or is this winter neverending? I swear I saw some snow falling the other day and I still haven’t given up my winter coat, although the temptation to whip out my leather jacket and set the coat to rest is huge. Another thing making winter difficult to forget is the fact that this year, more than ever, the combination of cold nordic winds outside and dry radiator air inside made my skin a dry mess to the point that my cheeks were a blotchy red mess and no foundation on my cabinet managed to hide it. So I turned to the base and decided to think through my skincare. Here are the champions.

(Disclaimer: I’m writing this while watching re-runs of Sex And The City, so excuse me, if this post sound a bit too much like one of Carries “I began to wonder” columns.)

Kas ainult mulle tundub või see talv ei hakkagi läbi saama? Vähe sellest, et kuidagi soojemaks ei lähe, reedehommikune lumi oli täielik ilma-absurdi tipp. Sellepärast olen siiani veel talvemantliga ka käinud, kuigi ausalt, kiusatus nahktagi selga panna on uskumatult suur. Teine asi, mis teeb talve unustamise suhteliselt võimatuks on tõsiasi, et sel aastal, rohkem kui kunagi varem, on külmade põhjatuulte ja kuiva tubase radiaatoriõhu kombinatsioon mu naha nii hulluks kuivaks segaduseks muutnud, et õudne. Vahepeal olid mu põsed täiesti punased, ketendavad ja põletikulised, et ükski jumestuskreem, mis mu riiulil on, ei suutnud seda segadust kuidagi peita. Nii otsustasingi, et peaksin põhiprobleemiga otse tegelema. Siin on selle katsumuse tšempionid.

(Väike ääremärkus: Kui ma seda postitust kirjutasin, käisid samal ajal taustaks vanad “Seks ja linna” osad, nii et andestage, kui see postitus kõlab pisut liiga palju nagu üks Carrie kolumn.)

tilk-bio-moisture-me

madara-skincare-blogger-review-2

I’m currently switching between two face creams, just because they’re both so good and performed actual miracles on my damaged skin. There’s the Madara SOS Hydra Recharge cream* that my skin instantly drinks up whenever I apply it in the morning (and makes it instantly look better too!) and there’s the Tilk! Moisture Me bio facial cream*, which is more of a heavier cream (although it is light as air in the tub with its mousse-like whipped texture), but honestly feels like gulping down a glass of water and it going straight to my skin.

I do use both of them in the morning and occasionally before bed-time too, but when I notice a few more dry patches or sneaky spots on my cheeks, I turn to two night-time helpers. Nurme Sweet Almond Oil was the first one I tried to get my skin back on track and it’s not perfect on its own, but so-so good as a little extra mask when combined with other skin-changing products. I just lather a very generous coating on my skin and try to fall asleep on my back, so I don’t smudge it all in the pillow in the first two minutes. (Top tip: it’s also great for any “could you pleaaaase give me a quick massage” situations after especially stressful days).

Näokreemi osas olen praegu veel kahevahel ja vahetan neid iga paari nädala tagant, peamiselt sellepärast, et mõlemad on tõesti väga head ja tegid mu nahaga legit imesid. Kõigepealt siis Madara SOS Hydra Recharge kreem*, mille mu nahk täiesti sekundipealt endasse imeb, kui seda hommikuti näole kreemitan (ja tõepoolest paneb mu näo kohe särama!) ja siis on Tilk! Moisture Me looduslik näokreem*, mis on küll näole kandes palju raskem ja tummisem (kuigi selle tekstuur on just eriti õhuline ja vahuline), aga tunne on selline, nagu oleks klaasitäie vett alla kulistanud ja see oleks otse näonaha sisse läinud. Saaremaa kadakate vahel kasvavad võlutaimed teevad oma tööd korralikult!

Kasutan neid mõlemat peamiselt hommikuti ning aeg-ajalt ka õhtuti, aga kui ma märkan mõnd eriti ekstreemset kuiva laiku või natuke valusamat punetust, siis on mul varuks kaks põhjalikku üle-öö abilist. Nurme magusmandliõli soovitas mulle Marili, kui kurtsin talle oma kuiva naha probleeme, ja kuigi see üksinda mu nahka päris korda ei teinud (niisutas küll, aga aitas natuke ka punnide tekkimisele kaasa), siis on see suurepärane õhtuti paksu maskikihina. Lihtsalt panen mitu korralikku pumbatäit õli oma nahale ja üritan selili magama jääda, et ma kõike seda headust kohe padja sisse ei hõõruks. (Vihje: see õli sobib ka ideaalselt “pliiiis, tee mulle veits massaaži” õhtuteks pärast eriti stressikaid päevi.)

nurme-mandlioli-arvustus

Another pretty pink tube giving my skin some (just typed “sum” here and almost didn’t delete it) much-needed TLC is the mask version of that Madara cream*. It’s a non-wash-off, so all you need to do is lather it on your face after cleansing and let your skin drink up. Truly, the busy girl’s ultimate face mask, plus I’ll take anything that smells of peonies this time of year. Speaking of cleansing, I’m obsessed with The Body Shop’s Camomile Cleansing Butter (as suggested on Instagram by Life In A Cold Climate), which seems to swoop off any make-up and add in some moisture for good measure. On the occasional flaky skin day days, I turn to Madara Oil-To-Milk scrub* for an extra clearing session with yet some more moisturising qualities.

I’ve also been making the effort to drink some more water and currently, at around a forced litre a day at my desk, I feel like it hasn’t really gone to my skin just yet. I guess for now, the tried and tested lotions will have to do.

(Also, the tulips in these pictures carry a symbolic meaning, because hell yeah, I’m off to The Netherlands for my birthday this week! Chasing spring, smelling tulips and going to all my favourite spots in my second home town sounds just about perfect right now!)

(Another disclaimer: All the products marked with an * are PR samples, but I’m pretty sure I’ll be crying crocodile tears when they run out and then running to the store for more. Unless I move to somewhere warm, without the winds and radiators.)

madara-skincare-blogger-review

Teine armas roosa tuubike, mis mu nahale natuke elu sisse puhub, on sellesama Madara kreemi maskiversioon*. Seda ei pea isegi maha pesema, kõik, millega õhtul unise peaga hakkama peab saama, on mask puhtale näole kreemitada ja siis laskma nahal seda endasse imeda. See on tõesti ühe toimeka tüdruku lemmikmask, pluss praegusel aastaajal sobib mulle kõik, mis vähegi pojengide järgi lõhnab. Puhastamisest rääkides, siis selleks on mul The Body Shopi kummeliga puhastusvõi (mida soovitas Instagramis üks mu lemmikblogijaid Life In A Cold Climate), mis justkui paneb kogu meigi paari ringja liigutusega haihtuma, seejuures parajalt niisutades ka. Nendel mõnedel lahtisema nahaga päevadel käin veel korra Madara Oil-To-Milk koorijaga* üle, et üks ekstra puhastus-aga-samas-ka-niisutusring veel peale teha.

Muidugi olen ma üritanud ka seespidiselt oma kuiva nahaga hakkama saada ja katsun tööl laua taga päeva jooksul ikka vähemalt liitritäie vett ära juua, aga mulle tundub, et mu nahani ei ole see veel jõudnud. Praeguseks pean vist järeleproovitud kreemide juurde jääma.

(Muide, nendel tulpidel piltidel on ka pisuke sümboolne tähendus, sest ho-hei, pidu ja pillerkaar, ma sõidan oma sünnipäevanädalaks Hollandisse! Jahin kevadet, nuusutan tulpe ja käin oma teises kodulinnas kõik vanad lemmikkohad läbi.)

(Veel üks ääremärkus: kõik tooted, mida kaunistab *, on saadud kingitusena, aga ma olen kindel, et nutan krokodillipisaraid, kui need otsa saavad ja jooksen poodi uute järele. Kui ma just kuskile soojemasse kohta ei koli, kus tuuli ja radiaatoreid ei ole.)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *