Attempting the Double Cleanse

Categories Beauty
double-cleanse-lush-pixi-nurme

If you’d asked me a year ago if I’d like to try a new trend in the beauty sphere, called ‘double cleansing’, I’d have thought myself too lazy and happy enough with my just one cleanse. But now, the older, wiser, having-lived-through-2017 me is proudly backing the double cleanse hype, wondering, much like every other blogger other there, what I did before the big Double Cleanse. This year I’ve also felt that travelling might be freeing for the mind, but it’s oh-so-straining on my skin and often my skin has really felt out of control when I’ve come back from a trip.  So when no amount on no-make-up days and cleansing masks worked, I turned to double cleansing. Those who are not yet familiar with the concept, it basically means fighting fire with fire – removing oily dirt with an oil cleanser and watery dirt with a water-based cleanser and then following up with whatever you deem necessary.

Kui keegi oleks minult umbes aasta aega tagasi küsinud, kas ma tahaksin ilumaailmas laineid löövat topeltpuhastamise trendi (double cleanse siis) proovida, oleksin ma suure tõenäosusega arvanud, et ma olen piisavalt laisk ja piisavalt rahul oma ühe puhastuskorraga. Aga vanem, targem ja 2017. aasta üle elanud mina on juba täiesti kindlalt mitmekordse näopuhastuse usku, mõeldes, nagu iga teine blogija, mida ma küll enne Double Cleanse’i tegin. Sel aastal olen ka aru saanud, et kuigi reisimine on vaimule oi-kui-värskendav, lööb see mu naha rohkem või vähem rööpast välja ja tihti on just reisilt tulles otsaesine, oimukohad ja lõug taltsutamatuid punnikesi täis. Nii et kui ükskõik kui mitu meigivaba päeva ja ükski puhastav mask enam ei töötanud, proovisin mitmekordset puhastamist. Need, kes veel selle algatusega kursis ei ole, siis põhimõtteliselt tähendab see, et õlibaasil mustus võetakse maha õli baasil puhastajaga, vee baasil mustus vesise puhastajaga ja siis toidetakse nahka, millega heaks arvatakse. 

double-cleanse-lush-ultrabland-2

Step one – the oil cleanser. For my double cleanse tryout I bought the Lush Ultrabland cream (recommended by Life In A Cold Climate, one of my ~fave~ beauty bloggers), which is the easiest, fuss free make-up removing I’ve ever done. Truth be told, when I’m really tired, I just close my eyes and have a micro-nap in front on my bathroom mirror while massaging the cream on my skin. The oily consistency melts away the oily dirt, which you then only have to wipe away with a warm flannel. I have actually tried an oil cleanser before, again recommended by the same blogger, again working wonders on my skin.

Step two – the water cleanser. This bit I’m still working on, so feel free to send any foam/gel/milk cleanser recommendations my way, but for the time being I decided to replace this step with what’s left of my Nurme facial cleansing bar. It’s made with activated charcoal, which is known for its detoxing, exfoliating and deep cleansing effects and considering that before my dip into double cleansing, this soap was all I used, I dare to say it isn’t half bad. I did feel my skin pulling a bit, but with the oil cleanser before it, the soap seems to do just fine. Which leads me to…

Esimene samm – õli baasil puhastaja. Oma double cleanse testi jaoks ostsin Lushi Ultrabland näopuhastaja, mis on kõige lihtsam, lollikindlam ja kiirem meigieemaldaja, mida ma kunagi kasutanud olen (mida soovitas üks mu lemmik-ilublogija Life In A Cold Climate). Ausalt, mõnikord, kui ma väga väsinud olen, siis ma lihtsalt panen silmad kinni ja teen väikese mikrotukastuse vannitoa peegli ees, samal ajal kreemi näol masseerides. Selle mandliõlist ja mesilasvahast koostis sulatab meigi näolt maha ning pärast ei pea isegi loputama, vaid lihtsalt märja rätikuga kreemi maha võtma. Kusjuures olen tegelikult sarnast meigieemalduskreemi varemgi proovinud, jällegi sama blogija soovitatud, jällegi sama hea toimega mu nahal.

Teine samm – vee baasil puhastaja. See osa on mul veel natuke nõrk, nii et võite minu poole teele panna kõik vahuste/kreemiste/piimjate näopuhastajate soovitused, kuigi praeguseks olen edukalt hakkama saanud oma Nurme sügavpuhastava seebiga, õigemini sellega, mis seebist veel järel on. Selle peamine tegutsev koostisosa on aktiivsüsi, mis on tuntud puhastavate, koorivate ja sügavpuhastavate omaduste poolest ning kui arvesse võtta, et enne topeltpuhastamist oli see mu ainus meigieemaldaja, siis saab ta päris tublisti hakkama. Varem oli pärast seebi kasutamist nahal küll pisut kiskuv tunne, kuid nüüd kui Lushi meigieemalduskreemi enne seepi kasutan, on seegi läinud. Nii et lähme edasi…

double-cleanse-pixi-glow-tonic

Step three – the just-in-case swipe of micellar water, to get a confirmation that my skin is, in fact, clean. I still use the Garnier Micellar Water, simply because I’m yet to encounter one that’s as efficient (works with eye-make-up too, if the cleanser has left some on!) and cheap.

Step four – the toner. Another discovery for me, another cult beauty favourite for ages, is the Pixi Glow Tonic. When I saw that Pixi is available in Estonia, I bought this one, in a pay-day splurging spree,  then read the reviews and let me tell you, I have never been as blown away by a beauty product ever before! It’s an acid toner, which means that it chemically peels dead skin cells off and makes way for new, clearer skin. Other ingredients brighten and even the skin tone. Now I don’t know if it’s the Ultrabland or the Glow Tonic, or the combination of the two, but my quite messy skin cleared up in a matter of days after I started using them.

Step five doesn’t always happen, but when I feel that my skin needs some nutrition, I pat on some Nurme Jojoba Oil or Madara SOS mask. I did get two overnight lotions from my Lumene advent calendar as well, so I’ll try to check in in a few months and let you know if I’ve jumped on another beauty craze train (or you know, got familiar with serums, which right now sound like foreign words to me.)

Kolmas samm on nägu igaks juhuks mitsellaarveega üle käia, justkui kinnituseks, et jah, mu nahk on tõepoolest puhas. Kasutan siiani Garnier’i mitsellaarvett, sest ma lihtsalt ei ole leidnud ühtegi, mis oleks sama tõhus (aitab ka silmameigi eemaldamisel!) ja sama odav. 

Neljas samm – toonik. Järjekordne uus avastus mulle, järjekordne ilumaailma vana lemmik on Pixi Glow Tonic. Kui Pixi Kaubamajja müügile tuli, ostsin Osturallilt palgapäevatuhinas selle tooniku, siis alles lugesin internetist arvustusi ja ausalt, ma pole ühestki ilutootest vist kunagi nii vaimustuses olnud. See on happeline koorija, mis tähendab, et see koorib keemiliselt surnud naharakud, et teha ruumi uuele, puhtamale ja siledamale nahale. Teised koostisosad kirgastavad ja siluvad nahka ja nahatooni veelgi. Ma nüüd ei tea, kas see on tänu Ultrablandile või Glow Tonicule, aga minu suhteliselt probleemidele kalduv nahk selgines vaid pärast mõnepäevast kasutust. 

Viies samm ei ole mul veel tingimata kohustuslik, aga kui on tunne, et nahk tahaks mingit lisaturgutust, patsutan näole veidi Nurme jojobaõli või Madara SOS maski. Olen oma Lumene ilu-advendikalendrist leidnud ka kaks öökreemi, nii et proovin lähikuudel iluteemade juurde tagasi tulla ja teada anda, kas ma olen veel mõnele ilutrendile järele jõudnud (näiteks saanud aru, kuidas ja miks seerumeid kasutama peaks, sest praegu need kõlavad mulle küll nagu võõrsõnad.)

2 thoughts on “Attempting the Double Cleanse

    1. If you haven’t tried it, definitely do! Really, my skin felt so clear after only a few days :))

Comments are closed.